Rodič 1 a Rodič 2

Autor: Tomáš Merašický | 28.10.2013 o 20:51 | (upravené 22.5.2014 o 22:53) Karma článku: 3,19 | Prečítané:  770x

Minulý týždeň pripravilo Fórum pre verejné otázky v našom meste veľmi zaujímavú besedu na tému Ochrana manželstva a rodiny. Tá ma hneď zaujala, preto som sa rozhodol prísť a zistiť viac.

Bol som milo prekvapený, že sa na diskusii zúčastnilo viacero mladých ľudí i rodičov z Partizánskeho a okolia. Od hosťa besedy Martina Dilonga, zároveň právnika a experta na ľudské práva, sme sa dozvedeli o pripravovaných legislatívnych zmenách z dielne slovenskej vlády. Išlo najmä o projekt Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR, z ktorého sa už niektoré body zaviedli do praxe. Bol zriadený osobitný Výbor pre práva lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych osôb. Preto ako kresťansko-demokraticky zmýšľajúci človek a zástanca tradičnej rodiny považujem za nesmierne dôležité, že sa o týchto veciach hovorilo aj v Partizánskom. Uvedomil som si, že v budúcnosti budeme čeliť novej hrozbe, a to možnému prekrúteniu chápania tradičného manželstva ako zväzku muža a ženy, či dokonca až  rozpadu prirodzenej formy rodiny. Nechcem sa dožiť situácie, kedy deti budú oslovovať svojich rodičov ako Rodič 1 a Rodič 2 - takéto umelé označovanie už dnes zavádza napríklad Veľká Británia, jedna z kolísok európskej demokracie. S akým pocitom by ste posielali svoje dieťa do školy, keby ste mu na 1. stupni základnej školy balili do aktovky popri čítanke a písankách aj učebnicu sexuálnej výchovy? Učebnicu, ktorá by vaše dieťa učila používať antikoncepciu a upozorňovala ho, že je úplne normálne mať za rodičov dvoch mužov alebo dve ženy.

Týmto chcem vyjadriť svoj jednoznačný nesúhlas s takzvaným „liberálnym" ponímaním rodiny a vlastnú vôľu urobiť všetko preto, aby sa z formulárov, v ktorých sa vypĺňajú políčka rodičov, nevytratili slová „matka" a „otec". Plodná piatková diskusia ma utvrdila vo viere, že v podpore tradičnej rodiny nie som ani v Partizánskom, ani na Slovensku osamotený. Veď spomeňme si na nedávny Pochod za život v Košiciach s účasťou až 80 tisíc ľudí, ktorý mienkotvorné médiá takmer odignorovali. Takisto dôležitý je protestný list Matice slovenskej ministrovi Miroslavovi Lajčákovi. Táto téma bude ešte určite hýbať našou krajinou a jej výsledok bude vypovedať o charaktere tohto štátu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Danko pocítil silu slovenského hejtu a stále sa skrýva

Politické strany väčšinou diskusie na svojich stránkach čistia, ale nevypínajú.

EKONOMIKA

Premiér Fico zabudol na ceny elektriny na východe

Ceny rieši len na strednom Slovensku.


Už ste čítali?